top of page

protetik diş tedavisi nedir?

Diş eksikliği toplumda sık karşılaşılan sağlık problemlerinden biridir. Protetik diş tedavilerinin ortak amacı diş eksikliğinin giderilmesi yoluyla kaybedilen fonksiyon ve estetiğin sağlanmasıdır. Herhangi bir eksikliğin olmadığı ancak estetik açıdan bireyi memnun etmeyen dişlerin varlığında yine protetik tedaviler sayesinde dişler arzu edilen estetik görünüme kavuşturulmaktadır.

tedaviler

gülüş tasarımı

Bireylerin hayal ettiği gülümsemeye kavuşabilmesi için dişlerde boy, şekil, renk ve form değişikliği şeklinde uygulanan çeşitli tedaviler bütünüdür.

implant uygulamaları

İmplant uygulaması ile bireylerin diş eksiklikleri başarılı bir şekilde tedavi edilmektedir. İmplantlar bir ya da birkaç diş eksikliğinin giderilmesinde uygulanabildiği gibi ağzında hiç diş olmayan bireylere de uygulanarak tüm dişler rehabilite edilebilir.

diş sıkma ve çene eklemi problemlerinin tedavisi

Diş sıkma ya da diş gıcırdatma alışkanlığı ve buna bağlı baş, boyun ve çene bölgesinde ağrı görülme sıklığı modern toplumda gün geçtikçe artmaktadır. Bu tip durumların  tedavisinde öncelikle etimolojik faktörler tespit edilerek düzeltilmekte ve hastanın günlük konforunun geri kazanımı sağlanmaktadır. 

porselene laminate veneer

Dişlerin yalnızca ön yüzeylerine yapılan 'porselen laminate veneer' kaplamalar ile estetik bir görünüm sağlanırken diş dokusu büyük ölçüde korunmaktadır.

protetik diş restorasyonları

Dişlerin boyutlarının küçültülerek üzerlerinin metal destekli seramik, zirkonya ya da ful seramik gibi dayanıklı materyaller ile kaplanması temeline dayanan tedavilerdir. Kron (tekli) ya da köprü (çoklu) şeklinde uygulanabilir.

diş beyazlatma

Bireyler diş beyazlatma tedavisi sayesinde tek seansta 2 ya da 3 tona kadar daha beyaz ve parlak dişlere sahip olabilmektedir.

Gülen Kadın
shutterstock_29659054.jpg
shutterstock_1057237007.jpg
shutterstock_1564998805_edited.jpg
shutterstock_1309917610.jpg
shutterstock_1276663045.jpg
Beyaz oda
bottom of page